Oprawa ogrodowa. Jak wybrać?

Źródło: https://alkan.pl/

Ozdobne i funkcjonalne oprawy ogrodowe

Oprawa ogrodowa pozwala na wykreowanie wyjątkowych kompozycji świetlnych, które upiększą każdą posesję. Odpowiednio udekorowane otoczenie zachęca do spędzania czasu na dworze, zapewniając przytulną atmosferę w czasie spotkań w rodzinnym gronie, romantycznych wieczorów we dwoje czy imprez z przyjaciółmi. Za pomocą oprawy świetlnej ogród można nie tylko ozdobić, ale też zwiększyć jego funkcjonalność.

Oświetlenie ogrodowe

Odpowiednio rozplanowane oświetlenie ogrodowe znacząco zwiększa bezpieczeństwo poruszania się na posesji po zmroku. Lampy powinny być zamontowane zarówno przy wejściu do domu, jak i na podjeździe. W miejscach przeznaczonych do wypoczynku warto zainstalować latarnie lub słupki, które oświetlą poszczególne ścieżki i stanowiska. Aby zadbać o romantyczny nastrój, w przestrzeni ogrodu zawiesić można lampki solarne w postaci kolorowych świetlnych girland. Światło okazuje się niezbędne także w okolicy basenu ogrodowego. Odpowiednimi lampami oświetlić można rośliny, co dodatkowo wyeksponuje ich piękno.

Rodzaje opraw ogrodowych

Oprawy ogrodowe nie muszą być nudne. W naszym sklepie znaleźć można wiele modeli i typów oświetlenia, dzięki którym da się stworzyć unikalne kompozycje. Umiejętnie dobrane elementy oprawy pozwalają na wykreowanie spójnej przestrzeni. Ogród podzielony zostanie na strefy funkcjonalne, a zarazem zyska charakter nawiązujący do klimatu całej posesji. Poszczególne elementy opracowane zostały specjalnie z myślą o zastosowaniach zewnętrznych. Nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem czynników atmosferycznych i wykazują odporność na kurz, pył czy wilgoć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *