Apartamenty przy promenadzie w Świnoujściu

Źródło: https://westbaltic-resort.pl/

Apartamenty przy promenadzie w Świnoujściu dla miłośników wypoczynku na łonie natury

Apartamenty przy promenadzie w Świnoujściu są idealnym miejscem pobytu dla tych osób, które nie wyobrażają sobie wypoczynku z dala od szumu morza. Zatrzymując się w obiekcie położonym bezpośrednio przy miejskiej plaży, o każdej porze dnia obserwować można fascynującą przyrodę, co w szczególności spodoba się miłośnikom nadmorskiej flory i fauny. Piaszczyste tereny pełne są charakterystycznych dla siebie roślin, a także zwierząt, takich jak rybitwy czy mewy. Podczas porannych spacerów po plaży można być świadkiem fascynujących wschodów słońca, z kolei dzień to idealny czas na wdychanie pełnego cennych właściwości jodu. Dokąd szczególnie polecamy się udać amatorom przyrody przebywającym w Świnoujściu?

Co łączy plaże na Karaibach, Wyspach Bożego Narodzenia i w Świnoujściu?

Okazuje się, że plaża w Świnoujściu znajduje się w prestiżowym gronie terenów odznaczonych „Błękitną Flagą”, dlatego to właśnie ona zasługuje na odwiedziny miłośników natury. Miano to przyznawane jest na całym świecie tym kąpieliskom, które w szczególny sposób łączą rozwój nadmorskiej infrastruktury z bezpieczeństwem dla środowiska. Plaża miejska w Świnoujściu może tym samym pochwalić się globalnym wyróżnieniem, przyznanym między innymi kąpieliskom położonym na Karaibach, Hawajach czy Wyspach Bożego Narodzenia. „Błękitna Flaga” stanowi zapewnienie, że dany teren jest wolny od zanieczyszczeń, a jego ekosystem jest zadbany w szczególnym stopniu. Warto wiedzieć, że ośrodek wypoczynkowy West Baltic Resort leży w bezpośredniej okolicy wejścia na plażę uhonorowaną tym prestiżowym wyróżnieniem!

Słynne parki, które warto odwiedzić w czasie wypoczynku

Poza miejską plażą amatorzy obcowania z przyrodą powinni udać się do Parku Zdrojowego zlokalizowanego w centrum Świnoujścia. Dotrzeć do niego można jedną z kilku ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych czy nadmorską promenadą. Założony w 1826 roku Park Zdrojowy przyciąga odwiedzających różnorodną roślinnością, w tym ponad stu pięćdziesięcioma gatunkami roślin śródziemnomorskich. Alternatywą dla miejskiej zieleni może być wizyta w położonym na wyspie Wolin Wolińskim Parku Narodowym. To prawdziwa gratka dla miłośników nietypowych krajobrazów oraz obcowania z rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt. Woliński Park Narodowy to dom dla ptactwa, ssaków, gadów, czy płazów. Schronienie znalazły tu między innymi dwa gatunki traszek, czy puchacze. Warto odwiedzić to miejsce podczas urlopu nad Bałtykiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *